SŠ.08 | Geometria

Na chvíľu si oddýchnime od počítania a poďme kresliť geometrické zobrazenia a rezy!

   Pozrite si náhľad

V tomto kurze si najprv preopakujeme naše znalosti geometrie zo základnej školy, ktorých je už naozaj mnoho. V túto chvíľu by sme mali ovládať základy o priamkach, uhloch, trojuholníkoch a kružnici. Na strednej škole je ale potrebné si naše geometrické znalosti zo všetkých týchto celkoch rozšíriť.

Pamätáte si Pytagorovu vetu? Teraz nám k nej pribudnú dve krásne Euklidove vety. Taktiež si pridáme trochu matematického čarovna a naučíme sa o Tálesovej Kružnici. Následne si vyskúšame niekoľko konštrukčných úloh. Je predsa nevyhnutné dokázať náš postup pri rysovaní správne opísať :)

V druhej polovici kurzu prídu dve úplne nové látky z matematiky! Tou prvou sú takzvané geometrické zobrazenia a je to jedno z Robových najobľúbenejších učív v matematike vôbec. Naučíte sa totiž ako môžme rôzne geometrické útvary posúvať, otáčať, zväčšovať alebo zmenšovať. Skvelé nie? :)

Druhou novou látkou budú takzvané rezy kocky. V jednoduchosti si nakreslíme kocku a našou úlohou bude nájsť a zakresliť prienik určitej roviny touto kockou. Začneme najjednoduchšími príkladmi až sa dostaneme k tým naozaj zaujímavým a dokonca dokážeme vytvoriť aj prienik priamky s kockou! :)


Osnova Kurzu 

Začnite teraz!Často Kladené Otázky


Kedy tento kurz začína a kedy končí?
Tento kurz začína práve teraz a nekončí nikdy! Je to len na vás koľko času venujete učeniu sa a ako rýchlo si prejdete dané učivo - vy sa teda rozhodnete kedy kurz začína a kedy končí!
Akým spôsobom sa platí za kurz? Je tento spôsob platby bezpečný?
Pri zakúpení akéhokoľvek kurzu použijete jednoduchú platbu platobnou kartou, z ktorej bude daná čiastka odpočítaná. Potvrdenie o zaplatení Vám bude doručené na emailovú adresu. Platobná karta ktorú ste použili sa priradí k Vášmu profilu a preto ju pri ďalšej platbe nebudete musieť zadávať znovu. Naša platforma využíva systém PayPal vďaka ktorému sú Vaše údaje o platobnej karte a platby v úplnom bezpečí!
Na ako dlho mám prístup ku kurzu?
Pri väčšine kurzov je prístup k materiálom časovo neobmedzený. Jediný kurz pri ktorom je to inak, je “Matematika Pre Stredné Školy” kde si môžte zakúpiť prístup buď na jeden mesiac, alebo jeden rok.
Čo ak som nespokojný s kurzom?
Boli by sme veľmi neradi ak by ste boli nespokojní! V prípade nespokojnosti nás kontaktujte a Vaša reklamácia bude vybavená do 30 dní.
Môžem si kurz zakúpiť aj keď niesom zo Slovenska?
Samozrejme! Ak je váš účet v inej mene ako Euro, tak pri zaplatení kartou bude konverzným kurzom táto platba prepočítaná z danej meny na Euro.

Váš prednášajúci


Robert Barcik
Robert Barcik

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na stránke YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Následne vytvoril dalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.