SŠ.11 | Limita, Derivácia Funkcie a Integrály

Tento kurz je úvodom do nádherného sveta matematickej analýzy!

   Pozrite si náhľad

Konečne to prišlo! Doposiaľ sme sa stretli s niekoľkými obormi ako Aritmetika, Geometria alebo Algebra. Teraz sa však posúvame do úplne nového sveta ktorý sa nazýva Matematická Analýza - Calculus.

Základy matematickej analýzy položili už grécki matematici v dávnych časoch ale skutočné nástroje tohto oboru ako Limita, Derivácia alebo Integrály sa objavili až v stredoveku. V 17. storočí sa Isaac Newton pokúšal vypočítať a definovať dráhu mesiaca ale uvedomil si, že matematika mu neponúka na tento úkon dostatočné nástroje. Problémom bolo, že dráha mesiaca je veľmi komplexná a z matematického pohľadu sa stále mení. Preto bolo potrebné definovať práve Limitu funkcie a neskôr odvodenú Deriváciu funkcie. A práve tieto dva nástroje sú obsahom tohto kurzu.

Pri jeho príprave sme si dobre uvedomovali, že Limita a Derivácia sú pre mnohých študentov strašiakom a preto začneme od úplných základov. Najprv si teda vysvetlíme čo Limita funkcie je a ako si ju môžme logicky odvodiť z učiva ktoré už poznáme. Následne si povieme o formálnej definícií limity, ktorá je o trochu náročnejšia.

V druhej časti kurzu sa dostaneme k Deriváciám, ale opäť na to pôjdeme veľmi pomaly a opatrne. Najprv sa budeme venovať chápaniu toho čo derivácia funkcie vlastne je a až v neskoršej časti sa dostaneme k pravidlám derivovania. Pomocou týchto pravidiel derivovania dokážeme veľmi rýchlo a efektívne derivovať akúkoľvek funkciu! Super nie? :)Váš prednášajúci


Robert Barcik
Robert Barcik

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na stránke YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Následne vytvoril dalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.


Osnova KurzuČasto Kladené Otázky


Kedy tento kurz začína a kedy končí?
Tento kurz začína práve teraz a nekončí nikdy! Je to len na vás koľko času venujete učeniu sa a ako rýchlo si prejdete dané učivo - vy sa teda rozhodnete kedy kurz začína a kedy končí!
Akým spôsobom sa platí za kurz? Je tento spôsob platby bezpečný?
Pri zakúpení akéhokoľvek kurzu použijete jednoduchú platbu platobnou kartou, z ktorej bude daná čiastka odpočítaná. Potvrdenie o zaplatení Vám bude doručené na emailovú adresu. Platobná karta ktorú ste použili sa priradí k Vášmu profilu a preto ju pri ďalšej platbe nebudete musieť zadávať znovu. Naša platforma využíva systém PayPal vďaka ktorému sú Vaše údaje o platobnej karte a platby v úplnom bezpečí!
Na ako dlho mám prístup ku kurzu?
Pri väčšine kurzov je prístup k materiálom časovo neobmedzený. Jediný kurz pri ktorom je to inak, je “Matematika Pre Stredné Školy” kde si môžte zakúpiť prístup buď na jeden mesiac, alebo jeden rok.
Čo ak som nespokojný s kurzom?
Boli by sme veľmi neradi ak by ste boli nespokojní! V prípade nespokojnosti nás kontaktujte a Vaša reklamácia bude vybavená do 30 dní.
Môžem si kurz zakúpiť aj keď niesom zo Slovenska?
Samozrejme! Ak je váš účet v inej mene ako Euro, tak pri zaplatení kartou bude konverzným kurzom táto platba prepočítaná z danej meny na Euro.

Začnite teraz!