SŠ.09 | Vektory a Analytická Geometria

Tento kurz je vlastne úvod do nádherného sveta Analytickej Geometria a ešte krajšieho sveta Lineárnej Algebry!

   Pozrite si náhľad

Povedali ste si niekedy že by ste chceli vytvárať počítačové hry? Ak áno, tak bude svet Lineárnej Algebry a svet Analytickej Geometrie pre vás chlebom každodenným :) Základom týchto dvoch oborov sú vektory. Začneme od úplných základov a povieme si čo sú vektory, ako ich môžeme sčítavať, odčítavať, násobiť alebo deliť.

V druhej časti kurzu sa už dostaneme k pokročilejšej práci s vektormi ktorou je napríklad skalárny súčin vektorov (ktorý neskôr využijeme pri práci s maticami) a taktiež k lineárnej kombinácií vektorov. Ak vektory skombinujeme dokážeme sa veľmi “vedecky” posúvať akomkoľvek po našej súradnicovej sústave.

Ou a len tak mimochodom, konečne sa dostaneme “preč z nášho papiera” pretože vektory nám dovolia konečne pracovať s viacrozmernou matematikou. Vedeli ste že poznáme nielen 3-rozmerný svet ale aj napríklad 58 rozmerný? Treba priznať že naša myseľ má veľmi veľký problém si predstaviť viac než tri rozmery, ale vektory nám s takýmito priestormi dovolia aspoň matematicky pracovať. Určite sa máte na čo tešiť :)

Geometria bola krásna ale problémom bolo, že sme rôzne geometrické útvary nedokázali vyjadriť matematicky. Práve to sa zmení v Analytickej Geometrií vďaka našej znalosti práce s vektormi! Úplným základom Analytickej Geometrie je takzvané parametrické vyjadrenie priamky. Od tohto vyjadrenia si už dokážeme všetko krásne odvodiť.

Neskôr sa dostaneme aj k práci s rovinami a ich parametrickým vyjadrovaním. Povieme si o vzájomnej polohe rovín, prípadne priamky a roviny. No a v úplnom závere sa dostaneme ku Kužeľosečkám - konkrétne ku vrcholovej a stredovej rovnici kružnice. Super nie? :)


Osnova Kurzu 

Začnite teraz!Často Kladené Otázky


Kedy tento kurz začína a kedy končí?

Tento kurz začína práve teraz a nekončí nikdy! Je to len na vás koľko času venujete učeniu sa a ako rýchlo si prejdete dané učivo - vy sa teda rozhodnete kedy kurz začína a kedy končí!

Akým spôsobom sa platí za kurz? Je tento spôsob platby bezpečný?

Pri zakúpení akéhokoľvek kurzu použijete jednoduchú platbu platobnou kartou, z ktorej bude daná čiastka odpočítaná. Potvrdenie o zaplatení Vám bude doručené na emailovú adresu. Platobná karta ktorú ste použili sa priradí k Vášmu profilu a preto ju pri ďalšej platbe nebudete musieť zadávať znovu. Naša platforma využíva systém PayPal vďaka ktorému sú Vaše údaje o platobnej karte a platby v úplnom bezpečí!

Na ako dlho mám prístup ku kurzu?

Pri väčšine kurzov je prístup k materiálom časovo neobmedzený. Jediný kurz pri ktorom je to inak, je “Matematika Pre Stredné Školy” kde si môžte zakúpiť prístup buď na jeden mesiac, alebo jeden rok.

Čo ak som nespokojný s kurzom?

Boli by sme veľmi neradi ak by ste boli nespokojní! V prípade nespokojnosti nás kontaktujte a Vaša reklamácia bude vybavená do 30 dní.

Môžem si kurz zakúpiť aj keď niesom zo Slovenska?
Samozrejme! Ak je váš účet v inej mene ako Euro, tak pri zaplatení kartou bude konverzným kurzom táto platba prepočítaná z danej meny na Euro.

Váš prednášajúci


Robert Barcik
Robert Barcik

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na stránke YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Následne vytvoril dalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.