SŠ.06 | Všetky Funkcie (+Goniometria)

Veci okolo nás fungujú pomocou funkcií a ak sa nenaučíme ako fungujú funkcie, nebudeme rozumieť ako fungujú veci okolo nás:)

   Pozrite si náhľad

Aritmetické operácie ako sčítanie, odčítanie, násobenie alebo delenie boli fajn. Algebra začala byť už väčšia zábava. Skutočná matematická párty ale začína pri funkciách. Ideme spolu objaviť túto časť matematického sveta, ktorá verte alebo nie sa objavuje všade okolo nás. S funkciou sa stretneme hneď ráno, keď nám zazvoní budík, keďže aj nastavenie tohto budíka je funkciou. Funkciu si môžme predstaviť jednoducho ako krabičku, do ktorej číslo vstupuje táto krabička ho nejak zmení (a možno aj nezmení) na nejaké iné číslo. Ide teda o určitý vzťah čísel alebo výrazov, ktoré do funkcie vstupujú a tých čo z nej vystupujú.

Keďže sú funkcie veľmi úzko späté so svetom rovníc, pozrieme sa aj na to ako môžme lineárne rovnice o ktorých sme sa už naučili zmeniť na funkcie. Vážne do toho ale chceme skočiť bez prípravy? Nieeee. Hneď na začiatku si ukážeme nástroj ktorý budeme používať v celej našej matematickej kariére a tým je pravouhlá sústava súradníc. Sem si môžme zakresľovať čokoľvek zo sveta rovníc, nerovníc alebo funkcií. Ďalším nástrojom, ktorý si ukážeme, je určovanie takzvaného definičného oboru a oboru hodnôt funkcie.

Pochopili sme, že funkcie sú jeden veľký celok pozostávajúci z niekoľkých častí - alebo typov funkcií, s ktorými sa na strednej škole stretnete. Bude to lineárna funkcia, kvadratická funkcia, mocninová funkcia, lineárna lomená funkcia, exponenciálna funkcia, logaritmická funkcia a goniometrické funkcie. Dali sme si naozaj veľmi záležať na tom aby sme v kurze pokryli všetky tieto funkcie a sú im venované jednotlivé časti tohto kurzu. Častokrát sa nám môže stať že sa nám jednotlivé grafy rôznych funkcií môžu pliesť. Rátali sme s tým a preto si graf každého typu funkcie krásne logicky odvodíme a nebudeme s tým už mať problém. Robo a pri vytváraní tohto kurzu priznal že s tým mal problém až po jeho maturitu a preto tomu venujeme špeciálnu pozornosť a dáme si záležať! :)


Osnova Kurzu


  Základné Poznatky o Funkciách
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa
  Exponenciálne a Logaritmické Funkcie a Rovnice
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa

 

Začnite teraz!Často Kladené Otázky


Kedy tento kurz začína a kedy končí?

Tento kurz začína práve teraz a nekončí nikdy! Je to len na vás koľko času venujete učeniu sa a ako rýchlo si prejdete dané učivo - vy sa teda rozhodnete kedy kurz začína a kedy končí!

Akým spôsobom sa platí za kurz? Je tento spôsob platby bezpečný?

Pri zakúpení akéhokoľvek kurzu použijete jednoduchú platbu platobnou kartou, z ktorej bude daná čiastka odpočítaná. Potvrdenie o zaplatení Vám bude doručené na emailovú adresu. Platobná karta ktorú ste použili sa priradí k Vášmu profilu a preto ju pri ďalšej platbe nebudete musieť zadávať znovu. Naša platforma využíva systém PayPal vďaka ktorému sú Vaše údaje o platobnej karte a platby v úplnom bezpečí!

Na ako dlho mám prístup ku kurzu?

Pri väčšine kurzov je prístup k materiálom časovo neobmedzený. Jediný kurz pri ktorom je to inak, je “Matematika Pre Stredné Školy” kde si môžte zakúpiť prístup buď na jeden mesiac, alebo jeden rok.

Čo ak som nespokojný s kurzom?

Boli by sme veľmi neradi ak by ste boli nespokojní! V prípade nespokojnosti nás kontaktujte a Vaša reklamácia bude vybavená do 30 dní.

Môžem si kurz zakúpiť aj keď niesom zo Slovenska?
Samozrejme! Ak je váš účet v inej mene ako Euro, tak pri zaplatení kartou bude konverzným kurzom táto platba prepočítaná z danej meny na Euro.

Váš prednášajúci


Robert Barcik
Robert Barcik

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na stránke YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Následne vytvoril dalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.