SŠ.02 | Teória Čisel

Konečne pochopíme všetkým možným číslam v akýchkoľvek tvare!

   Pozrite si náhľad

V tomto kurze si zhrnieme a zopakujeme všetko čo vieme zo základnej školy. Pamätáte sa ako ste sa pred pár rokmi učili ščitovať a odčitovať jablká? Ďalej ste sa učili násobiť a deliť. Tieto štyri základné matematické operácie sa ale týkajú rôznych typov čísel - alebo teda čísel z rôznych číselných oborov. Preto je potrebné sa ich naučiť vykonávať vo všetkých týchto oboroch.

Začneme prirodzenými číslami. Tie začínajú od nuly a zväčšujú sa po jednej - mohli by me ich rátať na prstoch. Najzaujímavejšou súčasťou tu sú prvočísla, keďže je to kúsok matematickej mágie. Preopakujeme si prvočíselný rozklad ktorý nám umožňuje nájsť najväčší spoločný deliteľ a najmenší spoločný násobok nejakých dvoch čísel.

Ak sa na číselnej osi pohneme od nuly doľava tak narazíme sa nám náš obor čísel vďaka záporným číslam razom rozšíri na takzvané celé čísla. Zopakujeme si teda ako s týmito zápornými číslami pracovať. No a samozrejme sa stretávame s absolútnou hodnotou. Ako už určite viete, absolútna hodnota je absolútne krásny a absolútne jednoduchý nápad :) Hovorí nám o vzdialenosti čísla od nuly na číselnej osi.

Keď sa pozrieme medzi nejaké dve čísla na číselnej osi, nájdeme zlomky. O zlomkoch sme sa na základnej škole veľa naučili, takže je vhodné si to trochu zopakovať. Zlomky pre nás budú veľmi dôležité pri algebre, takže je potrebné si osvojiť matematické operácie s nimi. A čo sa stane ak spojíme celé číslo a zlomok? Získame zmiešané číslo! Nebojte aj o nich si povieme :)

No a úplnym majstrovstom pri práci s číslami sú mocniny a odmocniny. Na základnej škole sme sa s nimi stretli len trochu, ale teraz to začne byť naozaj zábava, konečne budeme vedieť ako počítať aj nejaké náročnejšie príklady:)


Osnova Kurzu


  Racionálne Čísla
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa

Začnite teraz! 

Často Kladené Otázky


Kedy tento kurz začína a kedy končí?

Tento kurz začína práve teraz a nekončí nikdy! Je to len na vás koľko času venujete učeniu sa a ako rýchlo si prejdete dané učivo - vy sa teda rozhodnete kedy kurz začína a kedy končí!

Akým spôsobom sa platí za kurz? Je tento spôsob platby bezpečný?

Pri zakúpení akéhokoľvek kurzu použijete jednoduchú platbu platobnou kartou, z ktorej bude daná čiastka odpočítaná. Potvrdenie o zaplatení Vám bude doručené na emailovú adresu. Platobná karta ktorú ste použili sa priradí k Vášmu profilu a preto ju pri ďalšej platbe nebudete musieť zadávať znovu. Naša platforma využíva systém PayPal vďaka ktorému sú Vaše údaje o platobnej karte a platby v úplnom bezpečí!

Na ako dlho mám prístup ku kurzu?

Pri väčšine kurzov je prístup k materiálom časovo neobmedzený. Jediný kurz pri ktorom je to inak, je “Matematika Pre Stredné Školy” kde si môžte zakúpiť prístup buď na jeden mesiac, alebo jeden rok.

Čo ak som nespokojný s kurzom?

Boli by sme veľmi neradi ak by ste boli nespokojní! V prípade nespokojnosti nás kontaktujte a Vaša reklamácia bude vybavená do 30 dní.

Môžem si kurz zakúpiť aj keď niesom zo Slovenska?
Samozrejme! Ak je váš účet v inej mene ako Euro, tak pri zaplatení kartou bude konverzným kurzom táto platba prepočítaná z danej meny na Euro.

Váš prednášajúci


Robert Barcik
Robert Barcik

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na stránke YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Následne vytvoril dalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.