SŠ.01 | Logika a Množiny

Počítače premýšľajú s dokonalou logikou. A keďže sú počítače všade okolo, musíme im začať rozumieť.

   Pozrite si náhľad

Čo sa dá a čo sa nedá považovať za výrok? Ak poviem že sa mám dobre, jedná sa o výrok? Ak poviem že môj pes Bart sa má dobre, bude to výrokom? Výrok je veta o ktorej môžeme určovať pravdivostnú hodnotu - teda táto veta môže byť buď pravdivá alebo nepravdivá. To že sa má Bart dobre, je určite veta pravdivá :)

Tento kurz začneme úplnými základmi o výrokoch a logike takže sa nemusíte vôbec báť. Neskôr sa dostaneme k takzvaným zloženým výrokom. Toto už budú krajšie vety, napríklad - Ak bude pršať, nepôjdem von. Pôjdem von s Martinom vtedy a len vtedy, ak pôjde do kina. Dnes nevyleziem z postele a zároveň si navarím veľa čaju. To sú všetko zložené výroky.

Postupne sa naučíme ako si jednoduché výroky nahradzovať veľkými písmenami (A, B, C) a pomocou logických operátorov ich môžme skladať do sledu značiek ktorý je pre človeka neznalého matematickej logiky nečitateľný. Ale my sa predsa staneme expretmi v matematickej logike a aj takéto príklady hravo zvládneme! :)

S matematickou logikou úzko súvisia aj množiny. Táto téma sa učí pomocou takzvaných Vennových diagramov a je naozaj krásna. Väčšinou si nakreslíme veľký obdĺžnik a doňho vkreslíme dva kruhy ktoré predstavujú nejaké množiny. Napríklad jeden kruh predstavuje chlapcov v triede a druhý kruh predstavuje žiakov triedy, ktorí dostali z písomky najlepšiu známku. Čo myslíte, budú sa tieto dve množiny prelínať? Ak áno, znamená to že niektorí chlapci z triedy dostali z písomky jednotku.


 

Začnite teraz!Často Kladené Otázky


Kedy tento kurz začína a kedy končí?

Tento kurz začína práve teraz a nekončí nikdy! Je to len na vás koľko času venujete učeniu sa a ako rýchlo si prejdete dané učivo - vy sa teda rozhodnete kedy kurz začína a kedy končí!

Akým spôsobom sa platí za kurz? Je tento spôsob platby bezpečný?

Pri zakúpení akéhokoľvek kurzu použijete jednoduchú platbu platobnou kartou, z ktorej bude daná čiastka odpočítaná. Potvrdenie o zaplatení Vám bude doručené na emailovú adresu. Platobná karta ktorú ste použili sa priradí k Vášmu profilu a preto ju pri ďalšej platbe nebudete musieť zadávať znovu. Naša platforma využíva systém PayPal vďaka ktorému sú Vaše údaje o platobnej karte a platby v úplnom bezpečí!

Na ako dlho mám prístup ku kurzu?

Pri väčšine kurzov je prístup k materiálom časovo neobmedzený. Jediný kurz pri ktorom je to inak, je “Matematika Pre Stredné Školy” kde si môžte zakúpiť prístup buď na jeden mesiac, alebo jeden rok.

Čo ak som nespokojný s kurzom?

Boli by sme veľmi neradi ak by ste boli nespokojní! V prípade nespokojnosti nás kontaktujte a Vaša reklamácia bude vybavená do 30 dní.

Môžem si kurz zakúpiť aj keď niesom zo Slovenska?
Samozrejme! Ak je váš účet v inej mene ako Euro, tak pri zaplatení kartou bude konverzným kurzom táto platba prepočítaná z danej meny na Euro.

Váš prednášajúci


Robert Barcik
Robert Barcik

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na stránke YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Následne vytvoril dalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.