Matematika pre 2. ročník ZŠ

Online kurz, v ktorom nájdete všetko potrebné o matematike pre 2 ročník ZŠ!

Obsah Kurzu

Vitajte v online kurze matematiky pre 2. ročník základných škôl! Čo môžete od nášho kurzu očakávať?
 • Viac než 120 videí s dĺžkou 3-6 minút.
 • Kurz pokrýva takmer celé učivo pre 2 ročník. Vynechaných je len pár drobností, ako napríklad rysovanie, ktoré prostredníctvom videa nie je možné dostatočne dobre vyučovať.
 • Kurz je vytvorený v tesnom súlade s osnovami Ministerstva školstva. Videá v kurze sú preto rozdelené do krátkych a prehľadných 27 kapitol.
Množstvo edukačných videí je k dispozícii zadarmo a bez registrácie. V náhľade nižšie nájdete celý zoznam videí a pri niektorých z nich uvidíte možnosť zhliadnutia bez registrácie. Odporúčame využiť túto možnosť a overiť si, či vám takáto forma výučby vyhovuje.

Je pre nás veľmi dôležité, aby bol kurz v čo najtesnejšom súlade s osnovami Ministerstva školstva. Náš video-formát však nedovoľuje vyučovať niekoľko malých tém. Online kurz tak NEzahŕňa nasledovné témy:

 • prepojenie práce s písmenami a číslicami. Napríklad, výsledok príkladu nám udáva, ktoré písmená máme vybrať
 • práca s čiarami, napríklad, dokreslenie tvarov
 • práca s farbičkami
 • práca s hracími kockami
 • pravidelnosť a opakovanie symbolov, farieb a tvarov
 • stavebnice z rôznych útvarov
 • bludiská
 • meranie pomocou metra
 • V akom poradí sa stal príbeh. Napríklad, sekvencia obrázkov, ktoré zobrazujú jednoduchú akciu. Žiak má označiť číslom, v akom poradí sa tento príbeh odohral.
 • Opísanie vlastného života pomocou čísel. Úlohou žiaka môže byť použiť aspoň 5 čísel na popísanie toho, čo robil predchádzajúci deň (zjedol som jeden tanier polievky…).
 • práca s neštandardnými jednotkami ako palce, lakte a stopy
 • práca so zvieratkami a ich prepojenie s číslami.

Použitie kurzu

Náš kurz nie je prínosom len pre žiakov, ale aj rodičov a vyučujúcich. Vďaka kurzu dokážu žiaci jednoducho pochopiť dané učivo, učitelia tak dokážu pracovať efektívnejšie a rodičom odpadá povinnosť vzdelávať sa v daných témach a vymýšlať úlohy.

Pre žiakov a študentov

Matematika dokáže byť náročná. Žiaci majú častokrát pocit, že nemali dostatok času učivu porozumieť a naučiť sa ho. Následne, keď dostanú domácu úlohu, robí im veľký problem vyriešiť ju, keďže učivu dostatočne dobre nerozumejú. Práve tieto problémy náš kurz eliminuje. Žiak si môže edukatívne videá kedykoľvek zastaviť, pretočiť, alebo pozerať odznova, kým dokonale neporozumie ich obsahu.

‎‎


Pre rodičov

Náš kurz odbremeňuje rodičov od nutnosti venovať sa výučbe dieťaťa. Mnohí rodičia majú problém porozumieť učebným metódam a svojmu dieťaťu tak nedokážu dané učivo efektívne vysvetliť. Nehovoriac o tom, že väčšina rodičov po príchode domov z práce ani nemá dostatok času na učenie svojho potomka. Ako rodič sa vďaka online kurzu nemusíte trápiť s výučbou dieťaťa, stačí mu pustiť edukatívne video, ktoré dané učivo zrozumiteľne vysvetlí. Edukatívne videá pomôžu aj v prípade, že dieťa vymeškalo v škole nejaké učivo a potrebuje ho dobehnúť. Často sa stáva, že dieťa neporozumie výkladu učiteľa a následne dostane z danej témy zlé známky. Je možné, že online kurz vysvetlí dieťaťu danú tému jednoduchšie a zrozumiteľnejšie ako učiteľ v škole a môže mu tak pomôcť opraviť si známky.

‎‎


‎Pre učiteľov

Pokiaľ ste učiteľ, náš kurz nevnímajte ako plnohodnotnú náhradu za vašu prácu, ale ako doplnok, ktorý vám ušetrí množstvo času a umožní pracovať efektívnejšie. Napríklad, videá môžete doplniť o svoje vlastné poznámky či príklady, alebo ich dať žiakom ako doplňujúci edukačný material na domácu úlohu. Je len na vás, ako ich benefity využijete vo svojch prospech a v prospech samotných žiakov. Pri zakúpení kurzu pre celú triedu naraz ponúkame výraznú zľavu.Pre riaditeľov a zástupcov

Online edukačné kurzy sú inovatívnym spôsobom výučby, ktorý uľahčí prácu učiteľom a pomôže zlepšiť celkový prospech žiakov školy. Náš online kurz umožní vašim žiakom lepšie porozumieť preberanému učivu, vďaka čomu budú dosahovať skvelé výsledky v súťažiach a celoštátnych testovaniach. Aplikácia online kurzov do výučby zjednoduší život učiteľom, rodičom, žiakom a v konečnom dôsledku tak pomôže významne posilniť renomé školy. Pri zakúpení kurzu pre celú školu (všetky triedy v ročníku) naraz ponúkame výraznú zľavu.


Ukážka z kurzu

Úvod do pravidelnosti a číselného radu


 

Osnova Kurzu


  1. Opakovanie
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa
  2. Čísla do 10 (porovnávanie)
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa
  5. Čísla do 10 (ostatné)
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa
  13. Odčítanie pod sebou (s prechodom cez 10)
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa
  18. Magický štvorec a sudoku
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa
  24. Výpočet vzdialenosti
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa
  27. Pravdivosť vety
Dostupné v dní
dní po zapísaní sa

Začnite teraz!Často Kladené Otázky


Akým spôsobom sa platí za kurz? Je tento spôsob platby bezpečný?
Pri zakúpení akéhokoľvek kurzu použijete jednoduchú platbu platobnou kartou, z ktorej bude daná čiastka odpočítaná. Potvrdenie o zaplatení Vám bude doručené na emailovú adresu. Platobná karta ktorú ste použili sa priradí k Vášmu profilu a preto ju pri ďalšej platbe nebudete musieť zadávať znovu. Naša platforma využíva systém PayPal vďaka ktorému sú Vaše údaje o platobnej karte a platby v úplnom bezpečí!
Na ako dlho mám prístup ku kurzu?
Pri väčšine kurzov je prístup k materiálom časovo neobmedzený. Pri niektorých kurzoch si práve vy zvolíte na ako dlho chcete mať prítup ku kurzu.
Čo ak som nespokojný s kurzom?
Boli by sme veľmi neradi ak by ste boli nespokojní! V prípade nespokojnosti nás kontaktujte a Vaša reklamácia bude vybavená do 30 dní.
Môžem si kurz zakúpiť aj keď niesom zo Slovenska?
Samozrejme! Ak je váš účet v inej mene ako Euro, tak pri zaplatení kartou bude konverzným kurzom táto platba prepočítaná z danej meny na Euro.

Váš prednášajúci


Robert Barcik
Robert Barcik

Róbert Barcík je zakladateľom B-akadémie a zároveň jej inštruktorom matematiky. V roku 2014 sa inšpiroval Khan Academy a vďaka tohto vzoru vytvoril prvé videá z matematiky, ktoré boli zverejnené na stránke YouTube. Videá bral ako koníček až kým nezistil, že za 10 mesiacov od ich zverejnenia dosiahli viac než 80 000 pozretí. Následne vytvoril dalších 1500 videí, ktoré tvoria obsah B-akadémie na ktorú sa práve pozeráte.